На ювілейній вахті
Наближалось півстоліття Великого Жовтня і півстоліття встановлення Радянської влади на Україні. Адміністрація, партком, іавком і комітет комсомолу розгорнули велику роботу по підготовці до цих знаменних дат, по мобілізації колективу на розв'язання завдань дальшого зростання виробництва й успішного виконання взятих зобов’язань.

Для заохочення передовиків було затверджено пам’ятні прапори, котрі вручались переможцям на вічне зберігання.

Достроково завершивши перший рік п’ятирічки, колективи об'єднання прагнули закріпити досягнуті успіхи, збільшували випуск продукції, розширювали її асортимент і підвищували якість.

Гарячий відгук в колективах підприємств знайшов рух за дострокове виконання особистих п’ятирічних планів. Робітники переглядали свої зобов’язання, вишукували резерви і можливості, брали нові, більш підвищені.

В якому б з цехів ви не побували в ті дні — всюди можна було побачити характерні прикмети ювілейного року: бадьорий настрій людей, високе трудове напруження, благородне прагнення гідно зустріти велике свято.

Життя колективу було сповнене напруженої праці. Достроково змонтовано потокові лінії виробництва консервованих огірків і томатів, різаного перцю, паротермічного очищення коренеплодів. Почав працювати підігрівач томатної пульпи і суперфінішери. Впроваджено диспетчеризацію управління виробництвом томатно-сокового цеху. Проводились науково-дослідні роботи, котрі мали велике значення для всієї консервної промисловості країни: вивчали вплив обробки пестицидами овочевих і консервних культур та нагромадження токсичних речовин в сировині; виводили, добирали для консервної промисловості нові сорти перцю, томатів і баклажанів; досліджували і розробляли технологію утилізації та сушіння насіння томатів і плодових зерняток.

Третій квартал — найбільш напружений період року, був вирішальним для комбінату. Вперше в історії колективу за добу інколи виробляли по 2,8 мільйона банок консервів, а виготовлення 2,5 мільйона стало звичайним явищем. За добу перероблялось понад 3000 тонн овочів. Кожного дня сто вагонів готової продукції відвантажували споживачам.

Рекордних результатів добився томатно-соковий цех, котрий за добу переробляв понад 2,5 тисячі тонн томатів. Колектив цеху було занесено до книги Пошани Дніпровського району. Добре працювали майстри І. Власенко, Г. Ігнатенко, С. Патенко, А. Андрєєв та інші.

Переможцем в соціалістичному змаганні вийшов консервний цех. Кращі робітники Т. Ягоджинський, Н. Паролова, Н. Щербина, Є. Луцька, Н. Чабан, Н. Заруднєва та багато інших значно перевиконували норми при відмінній якості продукції.

Хороших успіхів добились і колективи жерстяно-банкового, вікельного і фабрикатного цехів. Прізвище робітниці жерстянобанкового цеху М. Я. Чирик занесено до книги Пошани Дніпровського району.

Підсумки ювілейного року порадували колектив. Комбінат вийшов переможцем в республіканському і всесоюзному соціалістичному змаганні серед підприємств Міністерства харчової промисловості СРСР за перший і другий квартали, гідно зустрів півстолітній ювілей Великого Жовтня і 50-річчя встановлення Радянської влади на Україні, достроково виконав річний план з усіх показників. Замість 142 980 тисяч банок консервів за планом було випущено 155 732 тисячі. Понад завдання вироблено 29,3 тисячі банок нових видів консервів. Значно зріс експорт продукції, серед якої провідне місце займала томатна паста.

81 зміні і бригаді було присвоєно високе звання колективів комуністичної праці, а ще 17 бригад боролись за це звання.

Три квартали підряд комбінат утримував перехідний Червоний прапор Дніпровського райкому партії і райвиконкому. Напередодні 50-річчя Радянської влади комбінату було передано на вічне зберігання пам’ятний Червоний прапор обласного комітету партії, виконкому обласної Ради депутатів трудящих і обласної ради професійних спілок, а також перехідний Червоний прапор міськкому партії та виконкому міської Ради депутатів трудящих.

За високі показники в роботі колектив комбінату було занесено на міську дошку Пошани

Про ці свої досягнення та успіхи колектив комбінату розповів у листі-зверненні до робітників, інженерно-технічних працівників і службовців, які працюватимуть на підприємстві в наступному столітті. Розпечатають його 7 листопада 2017 року — в день 100-річчя Великої Жовтневої соціалістичної революції.

Ось короткі виписки з нього:

«Дорогі товариші — консервники наступного століття! На порозі ювілейного 1967 року на всіх виробничих ділянках нашого великого підприємства, серед робітників і службовців, велась задушевна розмова про те, як краще зустріти 50-річчя Великого Жовтня...

Серце кожного трудівника сповнювала гордість за те, що, подолавши труднощі і злигодні, ми впевнено крокуємо вперед в п’ятдесятому році існування нашої рідної Радянської держави під керівництвом славної Комуністичної партії...

До півстолітнього ювілею країни ми вирішили виробити понад річний план 20 мільйонів банок консервів. Нашу ініціативу схвалили. Почалось змагання. Було розроблено комплекс заходів, що дав змогу розширити асортимент продукції, поліпшити її якість... Велику допомогу нам подавали герої праці — орденоносці, народні умільці — раціоналізатори і всі, хто міг...

Дорогі спадкоємці Жовтня! Працюючи в ювілейному році на комбінаті, ми кожної години, кожного дня, щозміни виконували завдання революції, віддавали Батьківщині свою працю і розум. Ми йшли в комунізм...

У вашій особі ми вітаємо світле майбутнє, заради якого ми жили, працювали, боролись.

Нехай Ваше життя буде сонячним і спокійним, наповненим прагненнями і дерзаннями...

Ми віримо, що Ви виправдаєте наші надії!».
 

Від комбінату — до об’єднання Династії господарів