Головні події 2007 року
ГОЛОВНІ ПОДІЇ 2007 РОКУ

16 січня державний архів області взяв участь у проведенні науково-практичної конференції «Стратегія економічного та соціального розвитку області», увазі учасників конференції була запропонована ретроспективна документальна фотовиставка «З історії розвитку господарського комплексу Херсонщини».

20 січня у держархіві області відкрито виставку архівних документів і матеріалів, присвячену Дню соборності України.

13 лютого організовано та проведено семінар-практикум для працівників

Територіального управління Держгірпромнагляду по Херсонській області та підпорядкованих йому інспекцій з питань удосконалення номенклатури справ та упорядкування документів.

21 лютого проведено семінар з питань розвитку архівної справи за участю начальників архівних відділів районних державних адміністрацій, міських рад, керівників трудових архівів. Основними питаннями, що розглядалися, були ведення діловодства в архівних відділах, описування документів особового походження, планування роботи архівних установ, організація роботи з використання документів.

22 лютого відбулося розширене засідання колегії державного архіву області, на якому розглянуто підсумки роботи архівних установ області в 2006 році та їх завдання на 2007 рік.

27 березня організовано та проведено семінар-практикум для працівників Головного управління статистики у Херсонській області та підпорядкованих йому установ з питань самостійного упорядкування документів.

27-29 березня у приміщенні обласної універсальної наукової бібліотеки ім. Олеся Гончара експонувалась виставка архівних документів «З історії видавничої справи на Херсонщині», яка була підготовлена держархівом області спільно з краєзнавчим відділом бібліотеки в рамках Тижня херсонської книги «Херсон видавничий: продовження традицій».

11 квітня проведено комплексну перевірку стану роботи архівного відділу Верхньорогачицької районної державної адміністрації.

12 квітня до 120-річчя від дня народження херсонського художника, заслуженого діяча мистецтв України Георгія Васильовича Курнакова у приміщенні Херсонського обласного художнього музею ім. О.О.Шовкуненка відбулися наукові читання    «Курнаков    та    його сучасники».

Державний архів області спільно з художнім музеєм відкрив виставку архівних документів та музейних експонатів, що ілюструвала життєвий та творчий шлях художника.

24 квітня спільно з обласною універсальною науковою бібліотекою ім. О.Гончара проведено захід «90 років з часу заснування товариства «Українська Хата» в Херсоні», у рамках якого державним архівом області підготовлено тематичну виставку архівних документів.

3 травня з нагоди 62-ої річниці Дня Перемоги у приміщенні обласної державної адміністрації експонувалася пересувна виставка архівних документів і матеріалів «Херсонщина в полум'ї війни», підготовлена державним архівом області.

27 травня робочою групою держархіву області підготовлено анотований реєстр фондів документів меморіального характеру з історії Голодомору 1932-1933 років на Херсонщині.

30 травня державний архів області взяв участь в презентації виставки документів Служби Безпеки України «Голодомор. Дві правди», де було представлено окремий розділ документів архіву області.

11-12 червня проведено комплексну перевірку стану роботи архівного відділу Іванівської районної державної адміністрації.

22 червня провідний спеціаліст відділу формування НАФ і діловодства державного архіву області Кузовова Н.М. захистила у Харківському національному університеті ім.В.Н.Каразіна дисертацію на здобуття наукового ступеня кандидата історичних наук.

23 червня з нагоди 11-ї річниці Дня Конституції організовано виставку архівних документів і матеріалів «Заради вільного національного життя».

23 липня розпорядженням голови обласної державної адміністрації № 843 В.Ф.Боровика призначено директором державного архіву області.

24 липня організовано та проведено у Головному управлінні економіки обласної державної адміністрації семінар-практикум щодо складання номенклатури справ; сучасних вимог до складання та оформлення документів.

У липні зараховані . до Одеського регіонального інституту державного управління Національної академії державного управління при Президентові України співробітники державного

ХРОНІКА АРХІВНОГО ЖИТТЯ

архіву області: Ганченко Д.Л., заступник начальника відділу організації та координації архівної справи та Кулик О. О., головний спеціаліст-бухгалтер фінансово-господарського відділу.

7 серпня у приміщенні державного архіву області відкрито виставку документів з історії системи архівних установ на Херсонщині «Архівній службі - 90».

8 серпня під час робочої поїздки Голова Державного комітету архівів України Гінзбург О.П.ознайомилась із роботою державного архіву Херсонської області та провела зустріч з колективом архіву.

У серпні до Дня незалежності України:

- у приміщенні обласної державної адміністрації та ККЗ «Ювілейний» експонувалася виставка «Ідея української незалежності в архівних документах», підготовлена державним архівом області;

на веб-сайті обласної державної адміністрації оновлено виставку документів з фондів державного архіву області «Шляхами державотворення»;

у циклі «Миттєвості історії» по обласному радіо вийшла в ефір радіопередача про С.Шульгіна, учасника національно-визвольного руху на Херсонщині (1917-1919 pp.)

11 вересня проведено комплексну перевірку стану роботи архівного відділу Великолепетиської районної державної адміністрації.

19 вересня вийшла в ефір телепередача «Спільна мова», в ній взяли участь директор держархіву області Боровик В.Ф., начальник архівного відділу Горностаївської районної державної адміністрації Жалівцева Г.Ф., директор трудового архіву Нововоронцовського району Лазебна О.А., які розповіли про здобутки та проблеми в архівній галузі.

22 вересня до Дня партизанської слави у державному архіві області відкрито виставку архівних документів «Рух опору нацистським окупантам на Херсонщині».

29 вересня виповнилось 40 років роботи в державному архіві головного наукового співробітника Виноградової Л.В.

11 жовтня у державному архіві області відбулася зустріч з громадськістю з нагоди 90-річчя від дня створення системи архівних установ України, за участю керівників архівних установ

області, ветеранів архівної служби, представників обласної державної адміністрації, органів місцевого самоврядування, комітету профспілок працівників державних установ, засобів масової інформації. Учасники заходу отримали інформацію про видавничу діяльність, фонди особового походження, науково-довідковий апарат до архівних фондів, оглянули виставку документів «Архівній службі - 90»; відбулося вручення відзнак архівістам області.

24 жовтня розпорядженням голови обласної державної адміністрації № 1231 затверджено положення про державний архів Херсонської області

1 листопада заступник начальника відділу зберігання, обліку та довідкового апарату Коник Ю.О. зарахована до аспірантури Українського науково-дослідного інституту архівної справи та документознавства.

У листопаді у рамках проведення заходів до 75-х роковин Голодомору 1932 - 1933 років в Україні:

- державний архів області організував проведення пересувної виставки архівних документів «Херсонщина. Голодомор. 1932-1933». Виставка експонувалася у державному університеті, національному технічному університеті, державному аграрному університеті; на вечорі-реквіємі «Розгойдані дзвони пам'яті. Забуттю не підлягає...», у всіх районах області, відповідно до графіку, затвердженому головою обласної державної адміністрації;

- на веб-сайті Херсонської обласної державної адміністрації у розділі «Голодомор. Архів» розміщено підготовлену державним архівом області адаптовану версію реєстру архівних фондів меморіального характеру з історії Голодомору на Херсонщині 1932 - 1933 років.

22 листопада Указом Президента України № 1123/2007 за вагомий особистий внесок у дослідження голодоморів в Україні заступника директора держархіву області О.О.Марущак нагороджено орденом княгині Ольги III ступеня.

18 грудня в державному архіві області відбулося вшанування З.С.Орлової, Почесного члена Спілки архівістів України громадськістю м. Херсона з нагоди її 80-річного ювілею.

24 грудня у державному архіві області проведено урочисті заходи до Дня працівників архівних установ.

Крючковська В.М., начальник відділу; Ганченко Д.Л., заступник начальника відділу
 

«Архів - моя душа» (до 80-річчя від дня народження 3.Орлової) Херсон фото